Jdi na obsah Jdi na menu
 


Československý vlčák


Československý vlčák je krásné a líbivé plemeno, nicméně má svoji hlavu a umí velmi dobře zužitkovat svoje alotria k tomu aby otestoval Vaši nervovou soustavu do  nejtitěrnějších zákoutí. Jsou to ničitelé, pažravci, útěkáři a  v pubertě budou chtít sežrat ostatní psy. A na Vás budou z vysoka kašlat. Pokud to vydržíte a ukočírujete pubertu vlčáků, tak  jste z nejhoršího venku a pak Vás ještě čeká tak 2-3 roky  umravňování a výchovy. No a pak si zvyknete a zjistíte že ten Váš první Vlčák už má na dvorku dalšího parťáka svého druhu. Poněvadž nejde nezůstat u jednoho Vlčáka. Pokud to už nevíte, tak zjistíte že to jsou psy kteří mají charisma,duši a především mozek který umí velmi dobře používat a využívat. 
Československý vlčák je všestranně použitelný pes ale není to vyloženě specialista. Krom ničení věcí .. :-). Výstavy, ovšem není problém. Pes v kruhu má být v pohodě a ve výstavním postoji. Jasně.Ale také se musí nechat prohlídnout od posuzovatele a nesežrat vše na dosah. To není problém. Výcvik. Pokud chcete dosáhnout vyšších sfér, podìvejte se  radši po jiném plemeni které k tomu má opravdu předpoklady. Vlčáci zvládají výcvik a opravdu jim to jde. Zkoušek s nimy múžete mít habaděj, to jo. Ale zkoušky jako ZVV2-3 jsou už opravdu výjimkou, i když najdou se. Pokud Vám to ale bude stačit tak hurá do toho, a já budu mít z vás radost.
Jsou tu ovšem dvě jejich přednosti co můžete velmi dobře využít jak ve výcviku tak ve volnočasové aktivitě. Ta první je jejich nos. Jsou to čuchači. Jejich nos je vééélmi dobrý a hledat prostě umí. Využití na pachových pracech se proto nabízí. Jako třeba sportovní stopařina či záchranařina. U záchranářských prací je ale důleźitá i povaha, elán a chuť k práci. To druhou je vytrvalost,houževnatost a rychlá regenerace sil, kterou můžete využít při různých trecích, crossech, jízdách na kole či koloběžce , vytrvalostních závodech a  jim podobných aktivitách. A to je jejich největší a nejsmysluplnější využití jejich vloh. Krom  válení na gauči či posteli.


Nevidíte svoje Čévečko na zahradě? Tak to Vám zdrhlo nebo vyhrabalo noru ve vaší okrasné zahradě.
Nechce Vám tolik žrát? Tak to Vaše Čévečko někde výbílilo kurník se slepicemi.
Vaše Čévečko je kdesi zalezlé a nechce k Vám? Tak jste přišli o kus naloženého masa a jste bez večeře.
Je Váš kamarád nemocný či zraněný? Neřešte to na soc.sítích a upalujte k veterináři.
Máte nevychované Čévečko kterému jste moc povolili, nebo i jiný soc.problém? Tak teď volejte s vému chovateli, který Vám velmi rád pomůže. A pokud né, tak má mnohem zkušenější kamarády, kteří si Vás  vezmou rádi do parády.

img_6896.jpg

 
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 22108
Měsíc: 178
Den: 5